Brama garażowa – jak podjąć decyzję o wyborze modelu?

Ocena: 0.00/0

Wybór bramy garażowej to nie lada wyzwanie. Przy tak ogromnym wyborze normalne jest, że nie wiemy na co zwrócić uwagę. Bramy występują w każdym kolorze, rozmiarze i typie, a firmy oferujące montaż bram stale się mnożą. Jak podjąć decyzję i nie żałować jej po pierwszych dniach użytkowania bramy garażowej? Musisz być uważny, a także przeczytać nasze wskazówki!

Kluczowe kwestie przy wyborze bramy garażowej

Bramy garażowe dostępne są w wersji ocieplanej. Chociaż są sporo droższe, to w kolejnych latach domownicy będą w stanie zauważyć dużą redukcję kosztów energii, ogrzewania i ich utrzymania. Są w takim razie fenomenalnym wyborem dla wszystkich tych osób, jakie cenią sobie praktyczne, opłacalne rozwiązania.

Bramy do garażu dostępne są w wielu przeróżnych wzorach oraz barwach. Aby ich użytkowanie było bezpieczne, należałoby regularnie przeprowadzać fachowy ich przegląd. Kompetentny serwis sprawi, że brama garażowa będzie służyć przez długi czas.

Rodzaje bram garażowych

Zwykle wybierane bramy garażowe na rynku to:

  • bramy płytowe, inaczej uchylne, które cieszą się niegasnącą renomą, bez zarzutu sprawdzą się w przypadku dużych, szerokich podjazdów, ponieważ brama otwiera się w taki sposób, iż jej dolna część wysuwa się na zewnątrz,
  • bramy rozwieralne reprezentują najstarszy ich typ; otwierają się na boki, dlatego potrzebują znaczniejszej przestrzeni, na rynku spotyka się ich już coraz mniej,
  • bramy sekcyjne, inaczej segmentowe, jakie dzielą się na boczne oraz górne; znamionują się świetną szczelnością, dlatego stanowią odpowiedni wybór dla ocieplanych garaży, otwierając się, nie potrzebują miejsca przed garażem, w następstwie tego sprawdzą się w przypadku mniejszych samochodów oraz garaży, jakie bezpośrednio wychodzą na ulicę,
  • bramy żaluzjowe, inaczej rolowane występują wraz z napędem elektrycznym, ich użytkowanie jest nadzwyczaj wygodne, zajmują niedużą przestrzeń, a działają w taki sam sposób jak rolety okienne.

To, jaka brama garażowa będzie właściwa zależy od wielkości podjazdu, powierzchni podwórka oraz dostępności na rynku.

Idealna brama garażowa – jak znaleźć odpowiednią bramę garażową?

Jakakolwiek brama do garażu, bez względu od jej rodzaju, powinna cechować się solidnością wykonania, niezawodnością działania, wygodą użytkowania i wysokimi walorami estetycznymi. Należałoby też zwrócić uwagę na łatwość jej montażu, możliwie prosty sposób pielęgnacji i konserwacji, a również zastosowane zabezpieczenia. To niezwykle ważne, by bramy garażowe prezentowały właściwą szczelność oraz odporność termiczną. Sposób ich zamykania oraz otwierania winien być prosty oraz cichy.

Łatwość otwierania jest kluczowa, kiedy codziennie musimy z niej korzystać. Po kilku dniach otwierania i zamykania bramy, możemy odkryć jak męczące jest zacinanie się bramy, skrzypienie jej i inne defekty, których nie zauważamy na początku. Nie rezygnuj z niektórych kwestii na rzecz swojej wygody, a wybrana brama będzie funkcjonalna na tyle, że stanie się najwygodniejszym elementem Twojej codzienności.

Informacje:
Oceń Artykuł:

0Komentarze

Brak komentarzy