Jak się przygotować na podróż po parkach narodowych w USA?

Ocena: 0.00/0

Planujesz podróż życia, czyli road trip po USA? Dzięki wskazówkom z tego artykułu organizacja takiej wycieczki będzie o wiele łatwiejsza. Pomożemy Ci w ustaleniu, jaki transport i nocleg wybrać, oraz co spakować do walizki. Ułożenie planu wyprawy po USA nie jest proste, a jeszcze trudniej jest, jeśli nigdy nie byłeś w USA. Przeczytaj nasze rady, a być może ułatwi to cały proces.

Dobór transportu na wycieczkę po USA

Wypożyczenie samochodu to fundamentalna sprawa jeżeli chodzi o wycieczkę po parkach narodowych – przecież musisz czymś podróżować. :) W USA nie ma dobrej alternatywy dla własnego auta, transport publiczny jest niezwykle słabo rozwinięty. Stąd załatwienie spraw związanych z wynajęciem samochodu to kluczowa sprawa.

Po pierwsze trzeba zadać sobie kilka pytań na początek, mianowicie: którędy będzie przebiegać trasa, a w związku z czym, w którym miejscu wypożyczyć auto, a w którym je zwrócić. Należy zwrócić uwagę, że oddanie wynajętego auta w innym miejscu często wiąże się z wyższymi kosztami. Oprócz tego ważne jest wykupienie właściwego ubezpieczenia.

Dodatkowo trzeba pamiętać, że kierować samochodem może tylko ta osoba, na jaką zostanie ono wypożyczone, aby dzielić się jazdą, trzeba pamiętać o opłaceniu pozwolenia dla dodatkowego kierowcy. Poza tym elementarną sprawą jest długość tripa, czyli na ile dni trzeba wynająć samochód.

Jak wynająć auto w Stanach Zjednoczonych?

Proces wypożyczenia auta w USA może wydawać się niejasny, ale tylko wtedy kiedy nie będziesz odpowiednio przygotowany. Ażeby uniknąć przepłacania za wynajem i dodatkowych opłat czy kar wynikających z niewiedzy, powinno się wcześniej odpowiedzieć sobie na wymienione wyżej pytania i wybrać właściwe auto na swojego wymarzonego roadtripa.

Które parki narodowe USA są najpiękniejsze?

Parki Narodowe USA to zdecydowanie piękne oraz warte obejrzenia miejsca na zachodzie! Rozpoczynając podróż z San Francisco, możemy odwiedzić Yosemite, Sequoia, Death Valley, po drodze oczywiście Las Vegas, Grand Canyon oraz skończyć w Los Angeles. A jeśli masz więcej czasu, obowiązkowy jest Zion bądź Bryce Canyon w Utah! Możliwości jest wiele i łatwo ułożyć wspaniałą trasę z całkiem krótkimi odcinkami pomiędzy parkami.

Wstęp do parków jest z reguły odpłatny, możemy opłacać wstęp pojedynczo do każdego parku, lub opłacić karnet America the Beautiful. Jeśli twój roadtrip jest dość ograniczony czasowo, wskazane jest zrobić research przed wjazdem do każdego z parków, tak aby mieć pojęcie, na które szlaki powinno się udać i nie marnować zbyt wiele czasu.

Co musisz wiedzieć, zwiedzając rezerwaty w USA?

Na wjeździe otrzymuje się wszelkie informacje dotyczące parku, zwierząt oraz zasad bezpieczeństwa. Najlepiej wyruszać na szlaki wraz ze wschodem słońca i kończyć hike tuż przed nadejściem nocy. Trzeba pamiętać o niepozostawianiu jedzenia w samochodzie na parkingu, ponieważ niedźwiadki są niezwykle sprytne i potrafią dostać się nawet do zamkniętego samochodu. :)

Opcje spania na roadtripie są rozmaite, można zarezerwować miejsca campingowe na terenie parku, najlepiej czynić to z dużym wyprzedzeniem. Kolejną opcją jest nocowanie na darmowych dzikich campingach, a prócz tego zawsze można zarezerwować pokój w motelach, jakich jest ogrom na trasie i wcale nie jest to dużo droższe rozwiązanie.

Wycieczka po USA – co musisz zabrać?

Po pierwsze, nie warto zabierać całości sprzętu campingowego do bagażu, ponieważ ze względu na jego rozmiar i ciężar, kwota za transport może być ogromna. Taniej będzie zakupić go na miejscu w sklepie. W Polsce spakuj tylko najważniejsze rzeczy, a dodatkowo dorzuć to, czego z pewnością nie znajdziesz w USA. Na miejscu dokup resztę sprzętu, filtrowaną butelkę na wodę i apteczkę.

Informacje:
Oceń Artykuł:

0Komentarze

Brak komentarzy