Jak zainwestować nadwyżki pieniężne w 2022 roku?

Ocena: 0.00/0

Niezależnie od tego, czy Twoje oszczędności są liczone w setkach czy setkach tysięcy, musisz je w coś zainwestować. Pozostawienie ich na koncie na wiele lat sprawi, że stracą one swoją wartość. Jest kilka różnych rynków, które stale rosną na wartości i na które warto zwrócić uwagę. Jakie masz możliwości i co będzie idealne w Twojej sytuacji? Zapoznaj się z naszymi propozycjami.

Czemu warto inwestować nadwyżki pieniędzy?

Niemało ludzi uważa, że pieniądze da się zdobyć tylko ciężką pracą, pracując w biurze od 8 do 16, a każdą nadwyżkę najlepiej odkładać na lokatę bankową czy też do tzw. „skarpety”. Naturalnie są to osoby, których wiedza inwestycyjna nie jest na wielkim poziomie i o spadku wartości pieniądza nie wiedzą za wiele.

Inflacja, bo właśnie o nią się tutaj rozchodzi, jest to obniżenie siły nabywczej naszej polskiej złotówki. W Polsce ta regresja w 2020 roku wyniosła więcej niż 4%. Oznacza to tylko tyle, a może i aż, że w zeszłym roku tyle właśnie straciliśmy z naszych zmagazynowanych po szafkach pieniędzy. Można oczywiście szukać innych możliwości, żeby się przed nią uchronić, albo wyrównać poniesione straty, a o nich poniżej.

Kryptowaluty – w jakie waluty warto inwestować?

Inwestowanie w waluty wirtualne stało się aktualnie niezwykle modne i to nie tylko przez inwestorów zajmujących się tym na co dzień, ale dodatkowo przez prywatne osoby zajmującymi się inwestycjami co pewien czas. Można się na nich w samej rzeczy dużo dorobić oraz bez problemu się ich.

Ponadto eksperci prognozują, że kryptowaluty takie jak Bitcoin bądź Ethereum zaliczą silny wzrost w najbliższej przyszłości. Oczywiście, jak wszędzie jest haczyk. Jest to dosyć energiczny rynek i sytuacja na nim może się diametralnie zmieniać z godziny na godzinę, co sprawia, że jeśli jesteś absolutnym amatorem, lepiej będzie, jak zainwestujesz w w wyższym stopniu przewidywalne aktywa, jakie łatwiej zrozumieć.

Nieruchomości – jakie są najlepsze inwestycje?

Gdy mamy zgromadzone trochę większe sumy pieniędzy możemy wziąć pod uwagę inwestycje w nieruchomości.

Istnieje kilka sposobów jak to robić, ale ja przedstawię 2 najpopularniejsze:

  • Kupowanie mieszkania do remontu w dobrej cenie i okolicy, które po odświeżeniu sprzedajemy o kilkanaście procent drożej. Jest to dobry sposób i po paru takich zabiegach da się zdobyć faktycznie ciekawe sumy pieniędzy.
  • Kupno mieszkania oraz wynajem. Jest to jedno z najczęściej stosowanych rozwiązań wybieranych przez prywatnych inwestorów. Logicznie jest wziąć kredyt, zakupić mieszkanie, wydzierżawić, a najemcy, płacąc nam za możliwość mieszkania w naszej nieruchomości po części czy też w całości spłacają naszą pożyczkę.

Jakie surowce są najbardziej wartościowe?

Następnym sposobem gromadzenia funduszy na swoją emeryturę jest inwestycja w kruszce. Rynek jest dość solidny i przez wielu traktowany za jeden z lepszych sposobów radzenia sobie z sytuacjami nagłymi i kryzysami gospodarczymi.

Jeśli nasze oszczędności są niewielkie, warto zwrócić uwagę na złoto. Kilkanaście gramów złota lub złoty zegarek to wydatek rzędu kilkuset złotych lub kilku tysięcy. Dzięki temu zakupowi i umieszczeniu go w bezpiecznym miejscu, Twoje oszczędności nie będą tracić na wartości, a zyskiwać. W ciągu najbliższych kilkunastu lat nie przewiduje się spadku wartości złota. To jedna z najbezpieczniejszych opcji.

Informacje:
Oceń Artykuł:

0Komentarze

Brak komentarzy