Korzystasz z telefonu w aucie? Samochodowy uchwyt do telefonu jest dla Ciebie!

Ocena: 5.00/1

Obecnie telefon komórkowy jest niemal częścią garderoby, nie wychodzimy bez niego. Jest źródłem informacji, pomaga w wielu sytuacjach i nie służy już tylko do wykonywania połączeń, czy pisania wiadomości. Dlatego wielokrotnie korzystamy z telefonu również w samochodzie, gdzie spędzamy dużo czasu. Żeby jazda autem była bezpieczna i komfortowa, warto kupić samochodowy uchwyt na telefon.

Korzystaj w odpowiedni sposób z telefonu w aucie

Prawdopodobnie każdy z nas używał telefonu w trakcie prowadzenia auta, np. jako urządzenia GPS. Jeżeli telefon połączony był z komputerem naszego auta albo zamontowany w specjalnym uchwycie na telefon, robiliśmy to odpowiednio. Często jednak lekceważymy potencjalne niebezpieczeństwa i użytkujemy smartfony w inny sposób.

Niesłychanie niebezpieczne jest opieranie komórek o osłonę zegarów za kierownicą. W przypadku konieczności wykonania gwałtownych manewrów niezabezpieczony w żaden sposób smartfon może upaść i spowodować utratę koncentracji kierowcy. Normalnym odruchem będzie chęć podniesienia go w czasie jazdy. Nasze urządzenie może ulec uszkodzeniu uderzając o twarde podzespoły samochodu, a w czasie jazdy zasłaniać nam ważne informacje dotyczące prędkości, z jaką jedziemy, bądź temperatury silnika. Umieszczanie komórek na desce rozdzielczej bądź w konsoli samochodu to także zły pomysł.

Ile musimy zapłacić za uchwyt samochodowy na telefon?

Na rynku pełno jest różnego typu rozwiązań. Różnią się sposobem montażu, zastosowanymi materiałami i jakością wykonania. Z tego powodu ceny tego typu akcesoriów wahają się od paru złotych do nawet ponad 300 złotych. Każdy uchwyt będzie rozwiązaniem lepszym aniżeli trzymanie telefonu w dłoniach, czy luźno leżącego na desce rozdzielczej.

Możemy nabyć uchwyt przeznaczony do określonego typu telefonu. Większość rozwiązań jest jednak uniwersalna i można je dostosować do rozmiarów naszego urządzenia. Wskazane jest jednakże sprawdzić połączenie przed zakupem uchwytu.

Który samochodowy uchwyt na telefon będzie dobry?

Ogromny wybór uchwytów nie ułatwia wyboru tego jednego, najlepszego. Należałoby wiedzieć, na czym skupić się podczas przeglądania oferty, żeby być zadowolonym z zakupu. Oczywiście należy postawić na jakość. Porządnie wykonany uchwyt może służyć przez długie lata. Nie należy kierować się myślą, że cena świadczy o jakości. Rozwiązania za mniej niż 50 złotych w wielu sytuacjach odznaczać się będą doskonałą jakością, a my nie wydamy dużo. Aby rozpoznać dobrej jakości produkt nie trzeba być specjalistą. Trzymając uchwyt do telefonu w rękach, łatwo wyczujemy, który jest wart zakupu. Powinien być miły dla oka i wygodny dla ręki. Elastyczny na tyle, żeby nie pękł przy próbach jego wygięcia z przeciętną siłą.

Niezmiernie istotne jest, żeby mechanizm do montażu poruszał się płynnie. Wszystkie nasze zmysły to świetni doradcy, zdajmy się na nie. Udanych zakupów.

Informacje:
Oceń Artykuł:

1Komentarze

albert74

Dzięki odpowiedniemu uchwytowi mogę teraz bezpiecznie korzystać z telefonu.

2022-04-22