Których przyborów szkolnych potrzebują pierwszoklasiści?

Ocena: 0.00/0

Rozpoczęcie nowej szkoły spędza sen z powiek niejednemu rodzicowi. Martwią się o swoje pociechy, które zmagają się z wieloma obawami związanymi z nowym środowiskiem. Dodatkowym zmartwieniem jest zakup niezbędnych materiałów szkolnych: które wybrać, na co zwracać uwagę i jak zadowolić maluchy.

Od czego zacząć wybór przyborów szkolnych dla pierwszoklasisty?

Przed pójściem do marketu z zamiarem zakupu wszelkich niezbędnych akcesoriów dla naszego dziecka, warto sprawdzić na stronie szkoły, jakie są wymagane przybory. Możliwe, że placówka gwarantuje dzieciom elementy artykułów plastycznych bądź piśmienniczych. Jeżeli to dla nas za mało, można oczywiście osobiście stawić się w szkole oraz porozmawiać z przyszłym wychowawcą. Nie dosyć, że rozwiążemy swój kłopot, to dowiemy się co nieco o osobie, która będzie w pewien sposób kierować naszymi dziećmi.

Jakie są zalecane artykuły szkolne dla pierwszoklasisty?

Jeżeli już wiemy, co chcemy kupić dla naszego dziecka, nadchodzi czas zakupów. Nie przesadźmy jednak z ich ilością oraz nabywaniem rzeczy zbytecznych. Piórniki, zeszyty oraz inne produkty przeznaczone dla małych dzieci aż kipią od kolorów i postaci z rozmaitych bajek. Nie dajmy się jednak nabić w butelkę, ponieważ prócz tego, że na okładce jest odjazdowy pirat albo księżniczka, to jakość papieru najczęściej jest taka sama lub gorsza, a cena sporo wyższa od mniej rzucającego się w oczy zeszytu. Przed zbędnymi kosztami można się uchronić, przygotowując rozsądną listę.

Nie przesadźmy też w drugą stronę. Porozmawiajmy z dzieckiem, zapytajmy, co mu się podoba, a co nie, bo zapewne lepiej wydać parę groszy więcej, niż spowodować, że nasz potomek będzie szedł w pierwszy dzień do szkoły smutny i niezadowolony ze swoich przyborów.

Akcesoria, które z całą pewnością będą nam niezbędne to:

 • Długopisy
 • Ołówki
 • Kredki
 • Temperówka
 • Piórnik
 • Tornister
 • Zeszyty
 • Gumka do mazania
 • Klej
 • Nożyczki
 • Strój na WF i worek
 • Farby i pędzle

Niektóre przybory możemy kupić gorszej jakości, inne lepszej, natomiast jeżeli chodzi o akcesoria do rysowania, malowania albo pisania najlepiej wyposażyć nasze dziecko w artykuły od polecanych producentów.

Tornister dla pierwszoklasisty — który wybrać?

Kupno tornistra to bardzo ważna sprawa dla przyszłego ucznia. Najważniejsze jest, żeby był wykonany z solidnych i dobrych materiałów i żeby dziecko nie garbiło się podczas noszenia ciężkich książek. Właściwym wyborem będzie plecak, który pomieści wszelkie akcesoria, a dodatkowo może być ozdobiony motywami postaci z ukochanych bajek dzieci. Najlepiej, gdy wspólnie z dzieckiem wybierzemy się na zakupy i przymierzymy z nim wcześniej upatrzony produkt. Możemy wówczas spytać, czy naszemu potomkowi podoba się tornister oraz na dodatek sprawdzić czujnym okiem, czy tornister ma wszelkie potrzebne funkcje jak np. regulacje szelek.

Kiedy wybrać się na zakupy przyborów dla pierwszoklasisty?

Zakupów do szkoły nie warto odkładać w czasie, dobrym momentem, żeby udać się do sklepu są dwa tygodnie, ostatecznie tydzień przed rozpoczęciem roku szkolnego. Zadbajmy o swój spokój, unikajmy pośpiechu i tłumów, to pozwoli na wybór najlepszych przyborów szkolnych.

Informacje:
Oceń Artykuł:

1Komentarze

emil8

Moja córka musiała mieć zawsze ogrom kredek i flamastrów a także zmazywalnych długopisów.

2022-04-22
Rozpoczęcie nowej szkoły spędza sen z powiek niejednemu rodzicowi. Martwią się o swoje pociechy, które zmagają się z wieloma obawami związanymi z nowym środowiskiem. Dodatkowym zmartwieniem jest zakup niezbędnych materiałów szkolnych: które wybrać, na co zwracać uwagę i jak zadowolić maluchy.Od czego zacząć wybór przyborów szkolnych dla pierwszoklasisty?Przed pójściem do marketu z zamiarem zakupu wszelkich niezbędnych akcesoriów dla naszego dziecka, warto sprawdzić na stronie szkoły, jakie są wymagane przybory. Możliwe, że placówka gwarantuje dzieciom elementy artykułów plastycznych bądź piśmienniczych. Jeżeli to dla nas za mało, można oczywiście osobiście stawić się w szkole oraz porozmawiać z przyszłym wychowawcą. Nie dosyć, że rozwiążemy swój kłopot, to dowiemy się co nieco o osobie, która będzie w pewien sposób kierować naszymi dziećmi.Jakie są zalecane artykuły szkolne dla pierwszoklasisty?Jeżeli już wiemy, co chcemy k...