Literatura fantasy - czy jest odpowiednia dla każdego czytelnika?

Ocena: 0.00/0

Chciałbyś sięgnąć po książkę z gatunku fantasy, ale nie do końca wiesz, od czego zacząć i jaka pozycję wybrać na sam początek? Odpowiedz sobie na pytanie, czy szukasz pojedynczej historii, czy całej serii? Chcesz przeczytać utwór przeznaczony raczej dla dorosłych czytelników, czy w grę wchodzi bardziej uniwersalny, adekwatny dla młodzieży? Literatura fantasy spełnia wszystkie te warunki. Sprawdź, jakie dzieła fantastyczne wyróżniliśmy

Czarodziej znany od pokoleń — najpopularniejszy bohater fantastyczny

„Harry Potter”, powieść J.K.K Rowling zapewne każdy kojarzy, a jednak wielu zna wyłącznie z ekranizacji filmowych. Przygody sieroty posiadającego niezwykłe zdolności magiczne oraz niezmiernie utalentowanego, a z początku mieszkającego w domu swojej ciotki pod schodami, ażeby później trafić do szkoły magii i czarodziejstwa, podbiły i do tej pory podbijają serca milionów czytelników – zarówno tych młodszych jak również tych starszych.

Ze względu na różnorodność i uniwersalność poruszanych tematów, książki te można polecić czytelnikowi niezależnie od wieku i na zapoczątkowanie przygody z fantasy jest to doskonały wybór.

Trzy tomy Władcy Pierścienia — opcja dla żądnych wrażeń miłośników fantasy

Książka J.R.R Tolkiena może sprawiać wrażenie trudnej oraz napisanej trudnym językiem, ale jeśli lubujemy się w zaczynaniu od klasyki gatunku, jaki w tym momencie czytamy, to „Władca Pierścieni” jest podstawą, którą należy znać. Powieść jest tak naszpikowana różnymi emocjami, że nie tylko hobbyści fantastyki, ale ogólnie fani słowa pisanego znajdą wiele przyjemności z czytania tego dzieła.

Jeżeli sama książka okaże się aż nadto nieprzystępna, a język zbyt trudny, można sięgnąć po „Hobbita”, który jest łatwiejszy w odbiorze. Godna polecenia jest również ekranizacja, jaka jest tak świetnie zrealizowana, że wielu powala z nóg, a to, że bohaterowie przez sporą część filmu wędrują przez pasma górskie, jest bardziej atutem aniżeli minusem.

Saga Wiedźmińska — popisowe dzieło polskiej literatury fantasy

Jeśli jesteśmy lojalni naszej polskiej literaturze oraz uwielbiamy dobitny, siarczysty humor, to znakomicie nadadzą się książki Sapkowskiego. Dominuje tam nieco mroczniejszy klimat oraz może się wydawać, że jesteśmy w naszym Europejskim Średniowieczu z elementami magii oraz baśni. Znajdziemy tam także sporo krwi i bestialskiej walki na miecze i nie tylko. Gdy lubimy książką zapoczątkować jakąś ekranizację albo odwrotnie możemy obejrzeć serial, który powstał w 2019 roku.

Strach i groza — motywy przewodnie w książkach fantastycznych

Zwolennicy odczuwania lęku oraz ci, co uwielbiają się po prostu bać, też znajdą coś dla siebie, a mianowicie horrory. Stephen King jest autorem wielu wspaniałych powieści i tytuły takie jak np. „Lśnienie”, „Smętarz dla Zwierzaków” czy „Księga Mistrza” będą idealne na zapoczątkowanie przygody z tą najmroczniejszą stroną Fantasy.

Literatura fantasy to możliwości dla każdego

Fantastyka to gatunek literacki, który na rynku utrzymuje się od wielu dekad. Swą popularność zyskał już w latach 60 ubiegłego wieku, wraz z pojawieniem się Hobbita i Władcy Pierścieni.

Współcześni czytelnicy nadal bardzo często powracają do tej klasyki gatunku, ale szukają także nowości. Twórcy wychodzą im naprzeciw, co i rusz na sklepowych półkach pojawiają się nowe tytuły. Dzięki nim możesz wyruszyć w podróż po niesamowitych krainach i światach.

Książki fantasy okraszone są szczyptą magii, którą uwielbiają nie tylko dorośli, ale też także i młodzież. Takich emocji jak czytanie książek fantastycznych nie dostarczy żaden film. Dlaczego? Dlatego, że najbardziej realistyczne sceny to te, które tworzymy w swojej wyobraźni.

Informacje:
Oceń Artykuł:

2Komentarze

albert74

Uwielbiam książki fantazy. Dzięki czytaniu mogę się odstresować i przenieść w inny świat.

2022-04-14
justyna66

Fantazy to jest to. Nie wyobrażam sobie życia bez książek tego gatunku!

2022-04-14
Chciałbyś sięgnąć po książkę z gatunku fantasy, ale nie do końca wiesz, od czego zacząć i jaka pozycję wybrać na sam początek? Odpowiedz sobie na pytanie, czy szukasz pojedynczej historii, czy całej serii? Chcesz przeczytać utwór przeznaczony raczej dla dorosłych czytelników, czy w grę wchodzi bardziej uniwersalny, adekwatny dla młodzieży? Literatura fantasy spełnia wszystkie te warunki. Sprawdź, jakie dzieła fantastyczne wyróżniliśmy. Czarodziej znany od pokoleń — najpopularniejszy bohater fantastyczny„Harry Potter”, powieść J.K.K Rowling zapewne każdy kojarzy, a jednak wielu zna wyłącznie z ekranizacji filmowych. Przygody sieroty posiadającego niezwykłe zdolności magiczne oraz niezmiernie utalentowanego, a z początku mieszkającego w domu swojej ciotki pod schodami, ażeby później trafić do szkoły magii i czarodziejstwa, podbiły i do tej pory podbijają serca milionów czytelników – zarówno tych młodszych jak również tych s...