Przekonaj się, jakich narzędzi ogrodowych potrzebujesz do pielęgnacji swojego trawnika!

Ocena: 0.00/0

O obowiązkach na dworze przypominamy sobie, dopiero kiedy nadchodzi wiosna. Porządny i zadbany ogród wymaga od nas chęci oraz zaangażowania, ponieważ wykonywanie czynności jest powtarzalne. Wiele osób posiada również przydomowy trawnik. Niezależnie od jego wielkości, trzeba o niego dbać podobnie, tak aby mógł cieszyć piękną zielenią. W niniejszym artykule prezentujemy narzędzia ogrodowe, które będą bardzo przydatne podczas pielęgnacji trawnika! Zapraszamy.

Kosiarka jest podstawowym narzędziem ogrodowym przy pielęgnacji trawnika!

Totalną podstawą, w jaką musimy zaopatrzyć nasze ogrodnicze arsenały, jest kosiarka. Im mniej okazały teren trawnika, tym inny rodzaj kosiarki będzie nam niezbędny. Na najmniejszych skwerkach do 200-300 m2, wystarczająca będzie kosiarka bębnowa. Do względnie większych terenów przyda nam się kosiarka elektryczna, jednak powinno się mieć na uwadze ciągnący się kabel. Z kolei na największych przestrzeniach trawiastych kapitalnie sprawdzi się kosiarka spalinowa, która niestety jest najgłośniejsza spomiędzy wszystkich, ale też najbardziej wydajna. Warto zastanowić się nad kosiarką, która posiada opcję mulczowania uzbieranej trawy, innymi słowy – maksymalnego rozdrabniania zbioru i dystrybuowania go na koszonej nawierzchni. Jest to znakomita alternatywa do zastąpienia kompostownika i niestosowania dzięki temu dodatkowego sztucznego nawozu.

Aerator – pożyteczne narzędzie ogrodowe przy pielęgnacji trawnika!

Jeżeli zależy nam na równej i gęstej nawierzchni trawnika, należałoby wyposażyć się w aerator. Jest to sprytne narzędzie zaopatrzone w zintegrowane ostre kolce (czasem spotyka się również wbudowane metalowe rurki), które przemieszczając się po powierzchni trawy, wbijają się w glebę, tym samym ją natleniając. Dzięki temu trawa lepiej rośnie, ponieważ ma więcej powietrza, a jej korzenie mają więcej przestrzeni do rozrostu. Względnie nowym udogodnieniem są dodatkowo specjalne nakładki na buty do natleniania trawnika. Polega to na tym, że wkładamy na swoje obuwie nakładki wyglądające prawie jak korki u piłkarzy i poprzez przechadzanie się po trawie, natleniamy ją.

Przekonaj się, czym jest wertykulator i w jaki sposób dba o jakość trawnika?

Podobnym urządzeniem do aeratora jest wertykulator, jednak różnica między nimi jest taka, że wertykulator ma w sobie ostrza, które przesuwając się po powierzchni trawy, wyciągają wszystko to, co najsłabiej ukorzenione, a więc w większości wypadków po prostu chwasty i suche źdźbła. Narzędzie wspaniale sprawdza się po sezonie jesienno-zimowym, gdy trawa zazwyczaj jest w gorszym stanie. Trawnik po takim zabiegu najczęściej nie wygląda zbyt okazale, niemniej nie należy się tym przejmować, albowiem trawa musi odpocząć i nabrać miejsca do powtórnego wzrostu.

Podkaszarka – czym jest i do czego jest używana podczas pielęgnacji przydomowego trawnika?

Nie wszędzie możemy dotrzeć z kosiarką, nawet tą najmniejszą. Są takie miejsca w naszym ogrodzie, jak szczeliny między skalniakami, skarpy i górki, gdzie po prostu kosiarka nie wjedzie. W tym celu używamy podkaszarki, która w niektórych mniejszych ogrodach może w zupełności wystarczyć jako wyłączny robot koszący, albowiem nadaje się znakomicie na małe połacie trawiaste. Na dodatek skosimy nią także wysokie pędy oraz trawy.

Nożyce ogrodowe do pielęgnacji trawnika!

W miejscach, w których są rabaty ogrodowe zabudowane kostką granitową czy to inną palisadą, wycięcie trawy może być bardzo utrudnione czy wręcz niemożliwe. Prócz tego, przy murkach i ławkach również pozostają skrawki trawy, które wyglądają nieporządnie. Jeśli Ci to przeszkadza, to zainwestuj w nożyce koszące – manualne bądź elektryczne, które w fenomenalny sposób poradzą sobie z tym problemem, a Twój trawnik będzie wspaniale wypielęgnowany!

Informacje:
Oceń Artykuł:

0Komentarze

Brak komentarzy

O obowiązkach na dworze przypominamy sobie, dopiero kiedy nadchodzi wiosna. Porządny i zadbany ogród wymaga od nas chęci oraz zaangażowania, ponieważ wykonywanie czynności jest powtarzalne. Wiele osób posiada również przydomowy trawnik. Niezależnie od jego wielkości, trzeba o niego dbać podobnie, tak aby mógł cieszyć piękną zielenią. W niniejszym artykule prezentujemy narzędzia ogrodowe, które będą bardzo przydatne podczas pielęgnacji trawnika! Zapraszamy.Kosiarka jest podstawowym narzędziem ogrodowym przy pielęgnacji trawnika!Totalną podstawą, w jaką musimy zaopatrzyć nasze ogrodnicze arsenały, jest kosiarka. Im mniej okazały teren trawnika, tym inny rodzaj kosiarki będzie nam niezbędny. Na najmniejszych skwerkach do 200-300 m2, wystarczająca będzie kosiarka bębnowa. Do względnie większych terenów przyda nam się kosiarka elektryczna, jednak powinno się mieć na uwadze ciągnący się kabel. Z kolei na największych przestrzeniach tra...