Styl skandynawskim, glamour i marynistyczny — czym się charakteryzują?

Ocena: 0.00/0

Jeśli chciałbyś urządzić swoje mieszkanie w konkretnym stylu, to zwracamy uwagę na to, że najwięcej czasu będziesz musiał poświęcić dekoracjom. To właśnie drobiazgi sprawiają, że wnętrze ma fenomenalny klimat, a przebywanie w pomieszczeniu jest relaksujące oraz odprężające. Oprócz ozdób, które przypisane są do stylu, wskazane jest, abyś postawił kilka uniwersalnych. Dzięki temu Twoje mieszkanie będzie modne nawet za kilka lat.

Podstawowe zasady aranżacji wykorzystywane w stylu skandynawskim 

Styl skandynawski, jak sama nazwa definiuje, ma sporo wspólnego ze stylistyką fińską, duńską oraz szwedzką. Jest niezwykle popularny ze względu na swoją elastyczność i olbrzymią dostępność przedmiotów w atrakcyjnych cenach. Produkty w stylu skandynawskim da się zakupić dosłownie wszędzie – w sklepach online, na targach bądź znaleźć nawet na strychu u babci.

Aranżując dom w stylu skandynawskim, należałoby zainwestować w porządne oraz ciekawie prezentujące się lampy. Światło we wnętrzu tego typu odgrywa niesłychanie ważną rolę. Lampa jednakże nie powinna być duża, jak również stworzona z naturalnych materiałów.

Następnym dodatkiem, który super wpasowuje się w klimat skandynawski to ramki na zdjęcia w minimalistycznej formie. Można w nich umiejscowić nie tylko rodzinne zdjęcia, ale również interesujące grafiki lub plakaty.

Charakterystyczne zasady aranżacji wnętrz dla stylu glamour 

Glamour to w szczególności połysk oraz elegancja. Na ogół ten styl kojarzy się z luksusem, dlatego przy wyborze elementów dekoracji warto postawić na dodatki cechujące się wysoką jakością. Fundamentalnymi barwami w tym przypadku są biel oraz czerń, jednakże często oprócz tego dodaje się także jeszcze jeden wyraźniejszy akcent kolorystyczny. Jak poprzednio wspominaliśmy, w tym przypadku ważny jest przede wszystkim blask, skutkiem tego powinniśmy postawić na jasne oświetlenie.

Świetnym wyborem będą lampy w stylu glamour z błyszczącymi dodatkami i kryształkami, które pięknie akcentują światło. Poza tym nie można zapominać o dużych lustrach w oryginalnych ramach, które nie tylko optycznie powiększają przestrzeń, ale także wprowadzają do niej jeszcze więcej światła.

Kiedy warto zdecydować się na wystrój w stylu marynistycznym? 

Najczęściej wybierany jest do nadmorskich domków. Nie szkodzi jednak wybrać ten styl u siebie w domu. Kolory, jakie dominują to błękit, granatowy, beż, biały, czasami też czerwony. Dozwolone są pasy, gwiazdy i kotwice. Mogą znaleźć się wszędzie – na ścianie, zasłonach, narzucie czy poduszkach. Jeśli jesteś zwolennikiem figurek, to masz spory wybór. Może to być rybka, mewa czy statek. Jeżeli nie lubisz takich figurek, to skup się na subtelnych i naturalnych akcesoriach.

Informacje:
Oceń Artykuł:

0Komentarze

Brak komentarzy

Jeśli chciałbyś urządzić swoje mieszkanie w konkretnym stylu, to zwracamy uwagę na to, że najwięcej czasu będziesz musiał poświęcić dekoracjom. To właśnie drobiazgi sprawiają, że wnętrze ma fenomenalny klimat, a przebywanie w pomieszczeniu jest relaksujące oraz odprężające. Oprócz ozdób, które przypisane są do stylu, wskazane jest, abyś postawił kilka uniwersalnych. Dzięki temu Twoje mieszkanie będzie modne nawet za kilka lat.Podstawowe zasady aranżacji wykorzystywane w stylu skandynawskim Styl skandynawski, jak sama nazwa definiuje, ma sporo wspólnego ze stylistyką fińską, duńską oraz szwedzką. Jest niezwykle popularny ze względu na swoją elastyczność i olbrzymią dostępność przedmiotów w atrakcyjnych cenach. Produkty w stylu skandynawskim da się zakupić dosłownie wszędzie – w sklepach online, na targach bądź znaleźć nawet na strychu u babci.Aranżując dom w stylu skandynawskim, należałoby zainwestować w porządne oraz c...