Zobacz, jak porządnie umyć lodówkę!

Ocena: 0.00/0

Jeśli spojrzymy na naszą kuchnię, to jesteśmy w stanie szybko się zorientować, że lodówka działa bez najmniejszej przerwy. Mimo tego nie potrafimy o nią należycie dbać i odpowiednio często myć. Zobacz jednak, czym skutkuje brudna lodówka. Jedzenie się szybciej psuje, w lodówce pojawia się pleśń oraz plamy, a po otworzeniu jej, wydobywa się brzydki zapach. Zatem warto nauczyć się właściwie o nią dbać, co też przedstawiamy w naszym artykule! Zapraszamy.

O czym wskazane jest pamiętać podczas czyszczenia lodówki?

Na początku nie zapomnij o wyłączeniu lodówki z gniazdka elektrycznego. Pierwszym powodem dla tego typu działania jest naturalnie bezpieczeństwo. Prócz tego zmniejszysz niepotrzebne w tym czasie wykorzystanie prądu, jak również podniesiesz temperaturę we wnętrzu, co ułatwi proces czyszczenia. Gdy już Twoja chłodziarka będzie odłączona od gniazda zasilającego, wyciągnij z niej wszystkie półki i szufladki, a następnie zostaw uchylone drzwiczki.

Wyciągnięte ze środka elementy przemyj ciepłą wodą z płynem, opłucz i dokładnie wytrzyj do sucha. W następnym kroku zajmij się wnętrzem lodówki. Myj ją przy użyciu mieszanki wody, mydła oraz sody oczyszczonej bądź octu. Mycie wykonuj od góry do dołu. W końcowym etapie spłucz oraz wytrzyj do sucha. Po skończeniu poczekaj minimum 30 min. W tym czasie lodówka powinna wyschnąć całkowicie. Czas ten możesz spożytkować na mycie ścian zewnętrznych. Nie zapominaj o uszczelkach drzwi.

Po sumiennym umyciu możesz zacząć umieszczanie w lodówce jedzenia. Nie powinieneś umieszczać w niej gorących potraw. Jeśli potrzebujesz tam postawić naczynie z czymś ciepłym, pozwól mu najpierw ostygnąć do temperatury pokojowej. Przedmioty o większej niż pokojowa temperatura, mogą być powodem powstawania w jej wnętrzu szronu. Pamiętaj o tym, aby wszystkie produkty w lodówce były hermetycznie zawinięte folią czy też przykryte pokrywką. Będzie to chronić żywność przed wysychaniem, jak również będzie hamowało wydzielanie zapachów.

Następny etap sprzątania lodówki – odmrażanie!

Raz na jakiś czas powinieneś przeprowadzić odmrażanie lodówki. Nie wykorzystuj przy tym żadnych środków chemicznych oraz nie usuwaj lodu w sposób mechaniczny. Unikaj również wkładania do wnętrza gorących przedmiotów, które mogą uszkodzić element chłodzący Twojego sprzętu.

W celu rozmrożenia odłącz lodówkę od zasilania. Jest to dobra okazja, żeby równocześnie starannie wyczyścić jej wnętrze. Topniejący lód będzie gromadził się jako woda w zbiorniku u dołu. Trzeba pamiętać o jego wylewaniu. Wykonuj konserwację w postaci przecierania uszczelek drzwi materiałem nasączonym gliceryną.

Ważne jest, że lodówki wyposażone w systemy No Frost również powinny być odmrażane dwa razy w roku. W przypadku tego typu sprzętu proces niczym się nie różni. Pamiętaj, tylko aby lód topniał bez Twojego udziału.

Skuteczne sposoby na pozbycie się brzydkich zapachów z lodówki!

Lodówki niestety mają taką przypadłość, że lubią przesiąkać nieprzyjemnymi zapachami. Co możesz zrobić w takiej sytuacji? Przede wszystkim postaw na proszek do pieczenia, który skutecznie zniweluje zapach, jeśli wsypiesz go do małego naczynia oraz wstawisz do lodówki. Pamiętaj jednak, aby co dwa tygodnie wymieniać proszek na świeży! Innym sposobem jest postawienie połówki z przeciętej cytryny. Ostatnim sposobem jest wstawienie do środka świeżo zaparzonej kawy, zaraz po umyciu lodówki!

Informacje:
Oceń Artykuł:
Tagi Artykułu:

0Komentarze

Brak komentarzy

Jeśli spojrzymy na naszą kuchnię, to jesteśmy w stanie szybko się zorientować, że lodówka działa bez najmniejszej przerwy. Mimo tego nie potrafimy o nią należycie dbać i odpowiednio często myć. Zobacz jednak, czym skutkuje brudna lodówka. Jedzenie się szybciej psuje, w lodówce pojawia się pleśń oraz plamy, a po otworzeniu jej, wydobywa się brzydki zapach. Zatem warto nauczyć się właściwie o nią dbać, co też przedstawiamy w naszym artykule! Zapraszamy.O czym wskazane jest pamiętać podczas czyszczenia lodówki?Na początku nie zapomnij o wyłączeniu lodówki z gniazdka elektrycznego. Pierwszym powodem dla tego typu działania jest naturalnie bezpieczeństwo. Prócz tego zmniejszysz niepotrzebne w tym czasie wykorzystanie prądu, jak również podniesiesz temperaturę we wnętrzu, co ułatwi proces czyszczenia. Gdy już Twoja chłodziarka będzie odłączona od gniazda zasilającego, wyciągnij z niej wszystkie półki i szufladki, a następni...