Jak przygotować album do zdjęć ubrany w piękne wspomnienia?

Ocena: 0.00/0

Samodzielne składanie albumu na zdjęcia nie jest wymagającym zadaniem. Raczej potraktuj to, jako świetną zabawę i relaks. Być może chcesz składać go z kimś bliskim? Jeśli tak, to fantastycznie! Przygotuj sobie listę niezbędnych akcesoriów, które podaliśmy poniżej i zaopatrz się w nie. Następnie możesz zacząć projektować swój własny i indywidualny produkt, który z pewnością będzie wspaniałą pamiątką z Twojego życia!

Jak rozpocząć pracę nad albumem do zdjęć?

Nim zaczniesz sporządzanie albumu na fotografie, pomyśl o motywie przewodnim, kolorach, wielkości albumu oraz liczbie stron. Album powinien tworzyć ze wszystkimi elementami logiczną całość łącznie z kolorystyką i motywem zdjęć. Stwórz listę zakupów, zorganizuj to, co niezbędne oraz postaraj się wytypować wolny dzień na zrobienie albumu. Ma Ci to dostarczyć przede wszystkim przyjemność oraz dać odrobinę relaksu.

Z czego należy zrobić bazę do albumu na zdjęcia?

Baza do albumu powinna być trwała i sztywna, zwłaszcza jeżeli planujesz wkleić więcej fotografii. Wybierz do tego celu grubszy papier bądź tekturę. Jeżeli chcesz stworzyć album z mniejszą porcją zdjęć, możesz do tego zastosować kartki zwykłego papieru technicznego.

Co można użyć do spięcia albumu do zdjęć?

Możesz do tego celu wykorzystać bindownicę, jeżeli taką posiadasz lub udać się do najbliższego punktu ksero. Drugim sposobem są tasiemki. Jest to najtańsza opcja i wystarczy, jak udasz się do sklepu w typie pasmanterii i poprosisz o satynowe albo bawełniane tasiemki. W internecie nabędziesz także otwierane kółka, dzięki którym łatwo będzie Ci wyjmować kartki. Do wykonania dziurek w albumie wystarczy Ci zwykły dziurkacz.

Co powinieneś przygotować do tworzenia albumu na zdjęcia?

Do stworzenia samodzielnie albumu, przyda Ci się kilka akcesoriów papierniczych.

Poniżej lista przydatnych rzeczy:

  • akcesoria do cięcia równych krawędzi – gilotyna, trymer, nożyk tnący
  • nożyczki
  • klej, taśma klejąca
  • dziurkacz
  • linijka oraz cyrkiel
  • dwie tekturki A4
  • kartki na zdjęcia
  • kółeczka do spięcia albumu
  • ozdobny papier i inne podobne elementy – kwiatki, wstążki, guziki, ćwiki, spinacze, papierowe serwetki, możesz użyć wszystkiego, co chcesz zamieścić w albumie
  • zdjęcia

Jak należy przygotować bazę do albumu na zdjęcia?

Użyj dwóch grubych tekturek, które posłużą Ci jako pierwsza i ostatnia strona albumu. Na krótszym boku, wykonaj dziurkaczem trzy otwory. Pamiętaj, aby otwory na obu tekturkach wykonane były w tych samych miejscach. Tę samą czynność wykonaj we wszystkich pozostałych kartkach albumu. Przemyśl motyw przedniej okładki, który będzie harmonizował ze stylem całego albumu. Najlepiej, jeżeli tylna okładka jest w podobnym kolorze. Nie zapomnij, by przed przyklejeniem papieru zrobić w nim dziurki. Strony albumu możesz zostawić gładkie np. czarne, gładkie strony będą prezentować się jak w starych albumach, lub możesz ozdobić je w dowolny sposób. Na sam koniec scal wszystkie strony oraz okładki kółkami.

Praktyczne rady, które pomogą Ci złożyć album w jeszcze lepszy sposób!

Chcesz, żeby Twój album wyglądał fenomenalnie? Jeżeli tak, to zapoznaj się z praktycznymi radami, które pomogą Ci złożyć album w jeszcze lepszy sposób! Aby album był równej grubości, to zadbaj o to, by dekoracje rozmieszczać równo i w regularnych odstępach na każdej stronie. Nie dokładaj niepotrzebnych ozdób. Wystarczy, że delikatnie otaczają zdjęcia, które powinny posiadać tyle miejsca, aby mieć wolną przestrzeń. Baw się kolorami!

Informacje:
Oceń Artykuł:

0Komentarze

Brak komentarzy

Samodzielne składanie albumu na zdjęcia nie jest wymagającym zadaniem. Raczej potraktuj to, jako świetną zabawę i relaks. Być może chcesz składać go z kimś bliskim? Jeśli tak, to fantastycznie! Przygotuj sobie listę niezbędnych akcesoriów, które podaliśmy poniżej i zaopatrz się w nie. Następnie możesz zacząć projektować swój własny i indywidualny produkt, który z pewnością będzie wspaniałą pamiątką z Twojego życia!Jak rozpocząć pracę nad albumem do zdjęć?Nim zaczniesz sporządzanie albumu na fotografie, pomyśl o motywie przewodnim, kolorach, wielkości albumu oraz liczbie stron. Album powinien tworzyć ze wszystkimi elementami logiczną całość łącznie z kolorystyką i motywem zdjęć. Stwórz listę zakupów, zorganizuj to, co niezbędne oraz postaraj się wytypować wolny dzień na zrobienie albumu. Ma Ci to dostarczyć przede wszystkim przyjemność oraz dać odrobinę relaksu.Z czego należy zrobić bazę do albumu na zdjęcia?Baza do al...